شرکت حسابداری و حسابرسی

اخذ مالیات از فعالیت‌های نامولد کم کاری

اخذ مالیات از فعالیت‌های نامولد کم کاری 4e17.jpg

تاریخ: 1399/02/12

سازمان امور مالیاتی در اخذ مالیات از فعالیت‌های نامولد کم کاری می‌کند

 

امیر سیاح گفت: با اشاره به کم کاری سازمان امور مالیاتی در اخذ مالیات از فعالیت های نامولد گفت: با این شرایط چه کسی در ایران حاضر می‌­شود که سرمایه­‌اش را وارد تولید کند وقتی که اینقدر در تولید اذیت می‌­شود ولی از آن طرف فعالیت­‌های نامولد سهل و راحت و بدون مالیات هستند؟

امیر سیاح تحلیلگر مسائل اقتصادی اظهار داشت: برای اینکه تولید در کشور ما پا بگیرد و قوی شود لازم است که فعالیت‌‌های اقتصادی که درآمد به دست می‌‌آورند ولی در بخش تولید نیستند با ابزارهای مختلفی از جمله مالیات مهار شوند. مثلاً خرید و فروش دست دوم مسکن و خودرو. تا زمانی که مثل الآن، سود این کارها بیشتر از تولید باشد، توقع بیجایی است که رونق تولید در کشور ما اتفاق بیافتد.

وی افزود: از این رو سازمان مالیاتی در این زمینه به وضوح دارد کم کاری میکند و مالیات‌هایی مثل مالیات بر عایدی سرمایه و همینطور مالیات بر خانه‌ها یا خودروهای دوم و سوم را نمی گیرد و جلوی همه این  فعالیت‌ها که نامولد هستند را نمی‌گیرد. با این شرایط چه کسی در ایران حاضر می‌شود که سرمایه‌اش را وارد تولید کند وقتی که اینقدر در تولید اذیت می‌شود ولی از آن طرف فعالیت‌های نامولد سهل و راحت و بدون مالیات هستند؟

برچسب ها :

اخذ مالیات

ما را دنبال کنید در...


لینک های مرتبط


کلیه حقوق مادی و معنوی برای موسسه آرمان تراز سپهر محفوظ می باشد
CopyRight 2019 - Call: 09189846402